Zapomniane miasto Rosji czyli nasze niezapomniane wycieczki do Petersburga

Sankt Petersburg został stworzony z rozmachem i myślą o tym, że ma być miastem reprezentatywnym. W latach 90-tych miasto, które kiedyś było stolicą Rosji odeszło w zapomnienie. Jednak w ostatnich czasach wśród europejczyków wycieczki do Petersburga stały się popularniejsze niż do Moskwy.

Miasto to ma wiele do zaoferowania. Pełne jest pięknych budowli stworzonych z rozmachem, które obecnie w większości są muzeami. W Petersburgu można przejść się także po pięknych kompleksach parkowych oraz mostach, a tych jest wiele. Powodem tego jest położenie miasta. Petersburg składa się z ponad 40 wysp, które łączą mosty dlatego wszystkie wycieczki do Petersburga obejmują oglądanie mostów.

Będąc w Petersburgu warto odwiedzić Ermitaż czyli muzeum z jedną z najwspanialszych kolekcji sztuki w europie. Znajdziemy tu dzieła takich artystów jak Michał Anioł, Leonardo da Vinci, Canaletto, Francisco Goya, Rubens czy Rembrandt. Ermitaż to kompleks budynków, w którego skład wchodzą Budynek Sztabu Generalnego, Pałac Mieńszikowa i Muzeum Porcelany.

Jeśli interesują Cie darmowe obiekty warto wejść do metra. Zresztą jest to jeden z najlepszych środków komunikacji po mieście. Każda ze stacji metra zbudowana jest z rozmachem, znajdują się tam mozaiki, rzeźby, malowidła. W korytarzach znajdzie wiele elementów z marmuru i złota. Wybierając się na stacje warto dać sobie nieco czasu na zobaczenie tych wspaniałości.

Jeśli kochasz balet bądź teatr warto udać się do Teatru Aleksandryjskiego. Jednym z częstych widowisk, które można zobaczyć jest Jezioro Łabędzie. Teatr prezentuje bardzo wysoki poziom, występują tam artyści z całego świata. Wszystkie występy dopracowane są w każdym szczególe. Ponadto warto być tam również dla pięknych wnętrz.

Inny ciekawymi obiektami, które warto zobaczyć podczas wycieczki do Petersburga są muzeum faberge, Sobór św. Izaaka, Sobór Kazańskiej Ikony Matki Bożej, Sobór Świętej Trójcy, Meczet w Petersburgu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *