Dlaczego wycieczki do Petersburga są popularniejsze niż do Moskwy

Ukryte piękno Rosji czyli dlaczego wycieczki do Petersburga
są popularniejsze niż do Moskwy

Pierwsze skojarzenia, które się u nas pojawiają myśląc o Rosji to dobry alkohol, stolica kraju czyli Moskwa, Kreml, a niektórzy mogą powiedzieć także o jeziorze Bajkał. Rosja skrywa jeszcze jedno miejsce, z którego może być dumna czyli Sankt Petersburg. Miasto to wybudowano na życzenie cara Piotra I w XVIII wieku. Miało być wizytówką Rosji i pokazać jej potęgę. Warto wspomnieć, że Petersburg to tak naprawdę kilkadziesiąt wysp połączonych wzniosłymi mostami.

Nie da się ukryć, że miasto to zachwyca rozmachem i przepychem dzięki czemu wycieczki do Petersburga są niezwykle popularne wśród europejczyków. Przez blisko 200 lat była to również stolica kraju. Pozwoliło to miastu na duży rozwój gospodarczy oraz kulturowy.

Wybierając się na wycieczkę do Petersburga warto zobaczyć kilka kluczowych punktów w mieście. Jednym z nich jest Ermitaż czyli muzeum, które w swojej kolekcji posiada dzieła takich artystów jak Rembrandt czy da Vinci. Mając bilety do tego muzeum można również obejrzeć Pałac Zimowy. Wzorowany jest na Wersalu. Każde wnętrze zachwyca bogactwem oraz dbałością o szczegóły.

Innym ciekawym muzeum jest muzeum Faberge. Przedstawia ono bogato zdobione jaja, które obrazują historię kraju w formie sztuki. Tego nie da się zobaczyć nigdzie indziej niż podczas wycieczki do Petersburga.

Popularne i warte obiekty w Petersburgu to także: Twierdza Pietropawłowska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Sobór Kazański, Monastyr Smolny, metro, które jest czymś więcej niż środkiem komunikacji oraz zespoły ogrodowe Peterhof i Oranienbaum.

Polecamy także wycieczki do Petersburga w okresie białych nocy. Jest to niezwykłe zjawisko astronomiczne, które powoduje, że dzień się nigdy nie kończy. Oczywiście wyłącznie metaforycznie. Polega ono na tym, że w nocy nie ma całkowitej ciemności. To niezwykłe doświadczenie, które warto przeżyć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *