Wycieczki do Petersburga

Wycieczki do Petersburga z grupą zorganizowaną czy samodzielnie?

Decydując się na podróż do innego kraju warto wziąć pod uwagę sposób w jaki chcemy je eksplorować miasto. Należy wziąć pod uwagę, co chcemy zobaczyć, a także to czy znamy język lokalny oraz urzędowy. Obecnie wiele biur podróży oferuje wycieczki do Petersburga. Jest to na pewno dobra opcja dla osób, które chcą zobaczyć stosunkowo dużo obiektów, w krótkim czasie. Jednak zorganizowana wycieczka posiada też swoje minusy.

Zorganizowana wycieczka do Petersburga

Ważnym elementem przemawiającym na korzyść biur podróży jest gwarancja noclegu w dobrej lokalizacji oraz o wysokim bądź stosunkowo wysokim standardzie. Organizując wyjazd samodzielnie może to stanowić problem, bądź zabrać dużo czasu. Kolejnym plusem wyjazdu z biurem podróży jest gotowy plan podróży, który dostosowany jest do dni otwarcia zwiedzanych obiektów. Ponadto grupy zorganizowane nie muszą czekać w kolejkach do muzeów i innych obiektów. Po prostu wchodzą i mogą rozpocząć zwiedzanie.

Jeśli zdecydujemy się na wybranie wycieczki do Petersburga w grupie zorganizowanej musimy się także liczyć z minusami tej sytuacji. Jednym z najważniejszych głosów przeciw jest ograniczony czas na zwiedzanie. Bardzo często po tym jak przewodnik skończy mówić nie ma czasu na to, aby przyjrzeć się eksponatom. Elementem, który odstrasza wielu turystów przed biurem podróży jest wysoki koszt wycieczki. Do ceny podanej w ofercie dochodzi jeszcze szereg innych opłat w tym te za bilety wstępu do różnych obiektów, niekiedy nawet za komunikację miejską.

Samodzielne zorganizowanie wycieczki do Petersburga

Ta opcja jest bardziej elastyczna. Można samodzielnie decydować ile czasu chce się spędzić w danym obiekcie i przede wszystkim jakie miejsca wybrać. Dowolność i możliwość wyboru jest ogromna. Ogranicza nas jedynie budżet i czas wyjazdu. Jednym z minusów samodzielnego organizowania wyjazdu jest brak bądź niska świadomość miasta i sposobów komunikacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *