Wycieczki do Petersburga, która pora roku jest na to najlepsza?

Planując podróż ważnym jej aspektem jest sprawdzenie wcześniej panującego klimatu. To na tej podstawie możemy wybrać atrakcje z jakich skorzystamy. Nikt nie chce leżeć na plaży kiedy na zewnątrz jest ulewa, tak samo przebywanie w nie klimatyzowanych pomieszczeniach przy 30 stopniowym upale może nie być dobrym rozwiązaniem.

Wycieczki do Petersburga to popularny kierunek wielu biur podróży. Warto zapoznać się z tym jak w tym mieście wygląda klimat w poszczególnych częściach roku.

Wycieczka do Petersburga zimą

Wybierając się do Sankt Petersburga zimą możemy być pewni, że spotkamy śnieg. Dużo śniegu, a co za tym idzie temperatury panujące tam spadają poniżej zera. Niekiedy dochodzą one do minus 30 stopni Celsjusza. Należy pamiętać, że ze względu na panujące warunki atmosferyczne, wycieczki do Petersburga zimą lepiej odbywać lądem niż powietrzem. Ponieważ loty bywają często opóźnione, nawet o całą dobę. Zimą możemy pozwolić sobie na zobaczenie licznych cerkwi. Jedną z najchętniej odwiedzanych jest Sobór Zmartwychwstania Pańskiego. Warto odwiedzić również Ermitaż.

Lato w Petersburgu

Odbywając wycieczkę do Petersburga latem zyskujemy dużo możliwości. Głównym powodem są Białe Noce, które sprawiają, że w środku nocy jest jasno jak w dzień. W tym okresie wiele lokali jak i miejsc turystycznych jest otwartych w niestandardowych godzinach. Białe Noce mają miejsce w czerwcu. Warto odwiedzić w okolicy Peterhof i Carskie Sioło. Jednak przygodę najlepiej zacząć od spaceru po Placu Pałacowym, który mieści się w centrum miasta. Znajduje się na nim kolumna Aleksandrowa oraz łuk triumfalny. Ponadto to miejsce, z którego można zobaczyć inne piękne i bogato zdobione budowle.

Oczywiście wycieczki do Petersburga można odbywać częściej, dzięki czemu lepiej można poznać to piękne miasto. Każda z tych pór roku ma coś ciekawego do zaoferowania. Warto to sprawdzić.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *