Wycieczki do Petersburga

Dawno mnie tu nie było, a i sporo się u mnie zmieniło. Oczywiście nie to, że dalej kocham podróżować. Jednak od kilku lat preferuję jednak wycieczki zorganizowane. Może to już ten wiek, że od totalnej improwizacji i hasła „witaj przygodo” wolę wycieczki, na których będę mogła posłuchać profesjonalnego przewodnika i nie będę martwiła się gdzie będę spać 😉

I teraz do sedna, jestem zachwycona jednym z biur podróży, które – ku mojemu zaskoczeniu – oferują wycieczki ze świetnym przewodnikiem, który jest Polakiem, jednak wiedza jego na temat miejsc w Petersburgu jest po prostu olbrzymia.

Aby być przewodnikiem trzeba mieć dar – tak, takie jest moje zdanie. Umiejętność zaciekawienia turystów, przedstawienie nietuzinkowych opowieści i takich wyszukanych „smaczków” to jest to, co przekonuje mnie do tego, aby wykupić kolejne wycieczki do Petersburga.

Oczywiście – nikogo na siłę nie będę namawiała, sama musiałam przejść przez etap podróżnika – samotnika, do podróżnika trochę bardziej wygodnego, który ceni sobie pewien stopień organizacji czasu, a dzięki temu też jestem w stanie zwiedzić i przede wszystkim dowiedzieć się więcej o danym miejscu!

Buźka – pozdrowienia dla zwiedzających!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *